Podsumowanie

Podczas naszej wyprawy nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, oraz zrozumieliśmy bardziej te, które były nam wcześniej znane.

Przede wszystkim nauczyliśmy się cierpliwości, bez której trudno byłoby nam zajechać gdziekolwiek. Kilkugodzinne oczekiwanie w palącym słońcu było męczące, jednak nie poddaliśmy się. W nagrodę za to mieliśmy miejsca w klimatyzowanych samochodach oraz rozmawialiśmy z obcymi ludźmi, którzy poprzez rozmowę przedstawiali nam kulturę danego kraju od podszewki.

Zrozumieliśmy, że jeśli naprawdę czegoś się chce, to wystarczy wyciągnąć po to rękę. Gdyby nie to, to nie pojechalibyśmy do Gibraltaru, oraz nie jechalibyśmy 300 km/h super szybkim i nowym samochodem. Jeśli nie my sami, to kto miałby miałby wyciągnąć rękę oraz cieszyć się za nas tym, co udało nam się zobaczyć i zdobyć?

Do wyprawy dążyliśmy krok po kroku, jednak dzięki naszym wspólnym siłom udało się ją zrealizować. Wielu ludzi wróżyło nam niepowodzenie, a to tylko dlatego, że boją się wyjść z domów na ulice i zacząć podróżować. Byli także tacy, którzy za wszelką cenę starali się pomóc nam w organizacji.

Podczas 16 dni podróży, pokonaliśmy prawie 7000 km, łapiąc przy tym 47 różnych autostopów. Całkowity koszt podróży na osobę – około 150 euro. Zobaczyliśmy miejsca, które widzieliśmy dotychczas w internecie, oraz o których słyszeliśmy od innych. Co nam z tego, że ktoś za nas zobaczy dane miejsce? Pewnie taka osoba będzie szczęśliwa. My jednak postanowiliśmy być również szczęśliwi – nawet bardziej niż dotychczas. Dlatego wybraliśmy się w podróż, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

“Kiedy się przełamiesz, odkryjesz piękno  autostopu. Odnajdziesz wolność, poczujesz się jak goniące za marzeniami dziecko, nieskrępowe schematami nudnego otoczenia. Dotrzesz do pięknych miejsc i zwiedzisz egzotyczne miasta. Przeżyjesz niesamowite przygody, zrobisz niepowtarzalne zdjęcia. Wreszcie poznasz ludzką dobroć oraz doświadczysz bezgranicznej gościnności. Przekonasz się, że bezinteresowna pomoc naprawdę istnieje i poczujesz się szczęśliwy, a wspomnienia z autostopowych wyjazdów do końca życia  będą napawać cię dumą i satysfakcją.” – Jakub Rydkodym.

Sunset_2007-1

Dzień 16.

Reklamy

One response to “Podsumowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s