Parę słów z drogi

Każda podróż zaczyna się tak samo – staję przy drodze, kciuk w górę, chwila czekania i jazda. Tym razem było podobnie, tylko z jednym wyjątkiem. Byłem podekscytowany, podobnie jak Michał, że czeka nas najdłuższa podróż, jaką w życiu dotychczas odbyliśmy. Miłym zaskoczeniem było dla mnie to, że odwiedzili mnie dzień wcześniej znajomi – w sumie to nie wiadomo, jak długo nie będziemy się widzieć. Wypiliśmy wspólnie piwo, parę drinków, po czym poszliśmy spać.

Sample-0004

Wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy ostatnie śniadanie, po czym mój tata zawiózł nas na wylotówkę z Wodzisławia. Fajnie się obserwowało miny kierowców, gdy widzieli duży karton z napisem IRAN.

Sample-0006

Przez Polskę przejechaliśmy bardzo szybko. Niestety nie udało się nam opuścić tego kraju równie szybko, jak przejechaliśmy przez niego. Przejście graniczne w Barwinku okazało się pechowym dla nas. Utknęliśmy na nim na 20 godzin. W międzyczasie poznaliśmy dwójkę autostopowiczów jadących do Węgier, z którymi wypiliśmy piwo w pobliskiej restauracji, oraz dwójkę autostopowiczów, która wyśmiała naszą podróż – nie pozostało nam nic innego, jak życzyć im szczęścia w podróży, po czym odejść w spokoju ducha i patrzeć, jak sobie radzą.

Słowacja należała do krajów, przez które tłukliśmy się cały jeden dzień. Węgry i Rumunia podobnie. W Bułgarii maszyna autostopu znowu ruszyła tak jak powinna. Parę stopów i byliśmy w Turcji. Jedynym problemem, jaki napotkaliśmy w tym kraju, był wybór drogi. Było ich dużo, każda miała inny przebieg. Większość dróg relacji wschód – zachód prowadziły natomiast do naszego celu – miasta Erzurum, w którym musieliśmy wyrobić wizę. Jechaliśmy przez miasta, jak i piękne pustkowia. Tereny te były jedynie przedsmakiem tego, co czekało na nas w Iranie.

Sample-0270

Sample-0276

Sample-0027

Sample-0028    Sample-0054

Sample-0107

Sample-0148

Sample-0152

Sample-0242

Sample-0253

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s